LFP31-100M12BT
LFP31-100M12BT
DESCRIPTION
12V BCI Group 31, Lithium Deep Cycle Battery
Weight Lbs. – 29.2
Weight Kgs. – 13.25
Length – 12.99 in
Height – 8.43 in
Width – 6.81 in
Ah – 100
Wh – 1,320
M6 Terminal Hardware Included
DOWNLOAD INSTRUCTIONS
For more information, visit www.P65Warnings.ca.gov
-65%
LFP31-100M12BT—
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
Weight Lbs. – 29.2
Weight Kgs. – 13.25
Length – 12.99 in
Height – 8.43 in
Width – 6.81 in